Интер разби Милан в дербито на Европа - SportVox

В съботното мегадерби на Европа, Интер разгроми Милан с 4:0. Символичните гости бяха пълни господари на терена през всичките 90 минути.

За Интер дебют направи Уесли Снайдер. Като именно той в 6-та минута пита да се разпише с удар от 25 метра. Сторари се намеси великолепно и успя да спаси първата възможност за гол. Възпитаниците на Леонардо отговориха мигновено с пробив на Матео Фламини през лявото крило. Шутът му обаче бе слаб. В 14-ата минута Роналдиньо опита да си изпроси дузпа, но Рицоли не се върза на артистичните умения на бразилеца. Последваха два опита на Снайдер от фаул, но стреля и в двата пъти в стената. В 28-ата минута Мота се възползва чудесно от триходова комбинация извела го сам срещу Сторари и бразилеца не сбърка – 1:0. С асистенция за гола се отчете Диего Милито. В 35-ата минута Ето’о заплашително нахлу в наказателното поле на Милан, където бе съборен от Гатузо. Капитанът на Милан получи жълт картон, а Интер правото да изпълнява дузпа. Диего Милито застана...