Полша и Северна Ирландия поделиха точките - SportVox

В световна квалификация от 3-а група отборите на Полша и Северна Ирландия не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно 1:1. Така островитяните запазиха шансовете си за класиране на Мондиал 2010 в Южна Африка.

В 17-ата минута Кайл Лафърти бе близо до гол за ирландците, но ударът му мина встрани от вратата. Гостите все пак поведоха в 36-ата минута, когато при втория си опит Лафърти бе безпогрешен. Дейвид Хийли изведе нападателя на Рейнджърс в голова позиция и той стреля между краката на Боруц – 0:1. Поляците реагираха мигновено и силен шут на Гереро бе блокиран от МакАули, а малко след това и Обраняк опита късмета си, но Евънс успя да изчисти топката от голлинията. През втората част домакините упражниха натиск и Брожек можеше да изравни, но изстрелът му премина над гредата. Гостите отговориха с удар на резервата Патерсън, заменил контузилия се голмайстор Лафърти, но той не успя да се възползва от едно подаване на Дейвис и стреля далеч от целта. С наближаването на...