Швейцария оглави 2 група след успех над Гърция, Латвия изненада Израел - SportVox

Отборът на Швейцария победи с 2-0 Гърция в изключително важна среща и за двата отбора във 2 група на квалификациите за Световното първенство.

След тази победа Швейцария се изкачи на първо място с 16 точки от 7 мача. Гърция и Латвия делят втората позиция с по 13 точки от 7 мача.

В края на първото полувреме Винтра получи червен картон за гостите. Това се оказа решаващо за крайния изход на срещата. Двете попадения за домакините паднаха в заключитените минути на мача. Разписаха се Грихтинг в 83′ и Падалино в 87′ (на снимката).

В другата интересна среща от групата Латвия изненадващо победи с 1-0 Израел навън. След нулева първа част, Горкс отбеляза единственото попадение в срещата в 60-тата минута.

В последната среща от групата Молдова и Люксембург направиха скучно нулево реми. Така домакините в тази среща – Молдова останаха последни с едва 2 точки. Над тях е отборът на Люксембург с цели 5.

Видео от Швейцария – Гърция 2:0 Видео от Израел – Латвия...