Литекс сломи Пирин (ГД) с два гола в края - ИНФОМРЕЖА - НОВИНИ ОТ ЮГОЗАПАДНА БЪЛГАРИЯ

Елитният Литекс победи третодивизионния Пирин (ГД) с 3:1 като домакин в първия осминанален мач от турнира за Купата на България между двата отбора .

Васил Божиков вкара в 35-ата минута, а Христо Кирев изравни за неврокопчани в 57-ата.

В 82-ата минута резервата Данило Асприля отново изведе ловчанлии напред.

Армандо Ваюши сложи точка на спора с гол от дузпа пет минути преди края.

Двубоят започна с очакван натиск на домакините.

В 8-та минута Страхил Попов стреля от пряксвободен удар, но топката мина опасно покрай лявата греда.

Малко след това Иван Горанов направи хубав пробив по левия фланг и нахлу в наказателното поле, но бе спрян, а съдията Мартин Стоименов не уважи претенциите за дузпа на оранжевите играчи.

В 17-та минута Десподов се отскубна отдясно и се разписа, но страничният съдия маркира засада.

В 27-та минута Кирил Десподов отново проби в своята зона и опита с прехвърлящ удар да се разпише, но...