Онлайн телевизия : България на полуфинал след 3:1 над Турция

Момчетата на Николай Желязков победиха представителите на южната ни съседка в двубой от четвъртфиналите на Европейските игри в Баку с 3:1 (24:26, 25:19, 25:17, 25:20). Треньорът заложи на познатите имена в титулярната шестица – Георги и Валентин Братоеви, капитана Тодор Алексиев, Светослав Гоцев, Николай Николов, Жани Желязков и либерото Мартин Божилов.

Отборът на Турция поведе с 6:2 точки в първия гейм и се оттегли на първа техническа почивка при резултат 8:4. След силни изяви на Алексиев и Николов, „лъвовете” успяха да изравнят 9:9. Южните ни съседи постигнаха предимство от две точки на второто техническо прекъсване и постепенно го увелихиха, благодарение на силния си сервис и лошото посрещане в българското поле. Българите съкратиха разликата и дори изравниха при 24:24, но добрите сервиси на Николов и Димитров не бяха достатъчни за обрат. Турция взе гейма при резултат 26:24.

Втората част започна по познат начин, като турците поведоха с 6:3 точки. След серия от успешни...