Проведе се един от големите голф турнири, организирани в Пирин Голф и Кънтри Клуб – BDO Golf Challenge

1
hansoloff
hansoloff

Последната събота на летния месец Юли завърши с един от големите голф турнири, организирани в Пирин Голф и Кънтри Клуб – BDO Golf Challenge. Той се организира за трета поредна година от водещата одиторска компания BDO България.

Победителите от ляво на дясно -Андрю Пийч, Димитрий Крайнев, Стивън Плац, Калоян Касабов, Арън Флеминг, Недялко Апостолов, Кристина Бушева, Десислава Илиева, Илиян Илиев, Янаки Янакиев, Дерек Фрост

Рекорден брой от 72 участника проявиха интерес, които трябваше да докажат уменията си на корс Б, комбинация от 18 дупки от голф игрищата Ян Уузнам и Пирин Пайн Корс, за да спечелят атрактивните награди осигурени от BDO България. Те бяха разделени в две хендикап дивизии, като спонсорът беше приготвил и четири специални награди – ‘’Най-добра дама’’, ‘’Най-добър младеж’’, ‘’ Най-близо до дупката’’ и ‘’Най-дълъг удар’’.  Овен българи, имаше и участници от Русия, Румъния, Ирландия, Македония, Англия, Канада и други.

През целия турнирен ден, спонсорът беше осигурил разхладителни напитки, които спомогнаха за по-добрата игра на голфърите.

Недялко Апостолов, Борислав Крачанов, Андрю Пийч, Данаил Данаилов

В нетното класиране в дивизия А при мъжете на първо място се класира канадецът Дерек Фрост, с нетен резултат от 39 точки. Той грабна голямата награда – комплект от осем стика за голф TaylorMade MB. На второ място, с 35 нетни стейбълфорд точки, се класира Анди Пийч, дългогодишен член на голф клуба, който спечели голф стик TaylorMade М1 Rescue и третото място отново с 35 нетни стейбълфорд точки, но с по-висок хендикап се класира, Стивън Плац, който спечели голф чанта TaylorMade.

В дивизия B на първо място с 43 нетни стейбълфорд точки  се нареди Калоян Касабов, който също получи коплект от 8 голф стика TaylorMade Tour Preferred. Втори в класирането, който също спечели голф стик TaylorMade М1 Rescue, бе Димитрий Крайнев, който изигра първият си голф турнир и успя да се класира в тройката,  с 39 нетни стейбълфорд точки. Трето място спечели Илиян Илиев с нетен резултат от 36 точки, който спечели голф чанта TaylorMade.

Дерек Фрост – поберителя в А дивизия

Специалната награда ‘’Най-дълъг удар’’бе спечелена от миналогодишният победител, Янаки Янакиев с 268 метра. ‘’ Най-близо до дупката’’ спечели 14-годишната Кристина Бушева, с 139см, като стремежът на младата дама е един ден да достигне високи върхове. Наградата за ‘’Най-добър младеж’’ отиде при 13-годишния ирландец – Арън Флеминг, със страхотния резултата от 41 нетни стейбълфорд точки – един от най-високите резултати в целия турнир. Четвъртата определена специална награда, бе за ‘’Най-добре представила се дама’’, която бе спечелена от Десислава Илиева, член на голф клуба, с резултат от 32 нетни стейбълфорд точки.

Всичките победители получиха специално изработени трофеи и ваучери за покупки на стоки и аксесоари от Про шоп на Пирин Голф и Кънтри Клуб.

Наградите бяха връчени от Недялко Апостолов – съдружник в BDO България, който благодари за добрата организация и незабравимия ден прекаран с толкова много приятели. Той изрази радостта си към нарастващия интерес към турнира и си пожела още повече участници през следващата година.

След церемонията по награждаване участниците и техните приятели и семейства се насладиха на вечеря в ресторант Халф Уей Хаус под ритмите на музикална група Пулс.