ЦСКА-София победи с 1:0 Славия :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник,…

1
357

Снимка: Sportal.bg – Марин Маринов

Отборът на ЦСКА-София победи с 1:0 Славия като гост в мач от 14-ия кръг на Първа лига, пише Sportal.bg. В герой за тима на Едуард Йорданеску се превърна младежкият национал Милчо Ангелов. Нападателят се появи като резерва и успя да донесе трите точки с попадение в началото на втората част. Това е втори мач, в който талантът спасява тима си, тъй като преди няколко кръга отбеляза два гола за победата над Монтана, след като отново се бе появил от резервната скамейка. Като цяло „червените“ бяха по-активният тим на терена и заслужено си тръгнаха с победа от стадион „Васил Левски“. Успехът можеше да е още по-изразителен, ако на два пъти и гредите не помогнаха на Георги Петков.

Първото чисто положение бе за гостите в седмата минута. Станислав Манолев се пребори с Омар Абуд и напредна към наказателното поле, след което върна топката към границата му, където Диого Виана технично с пета остави за Давид Симао, който стреля силно, но Георги Петков спаси. При добавката пък Андреа Христов изби преди Густаво Кулма да нанесе удар. В 33-ата минута домакините също бяха близо до попадение. Много силен далечен удар на Борислав Балджийски бе избит от Георги Китанов в корнер.

В началото на втората част „белите“ поискаха дузпа за нарушение на Антон Недялков срещу Сердер Сердеров, но съдията не отсъди нарушение. В 52-ата минута ЦСКА-София откри резултата. При един пробив на Арсенио отляво и последвало центриране, резервата Милчо Ангелов успя да изпревари Андреа Христов и да прати топката във вратата. В средата на полувремето гостите можеха да удвоят, но удар на Виана срещна гредата. Пет минути преди края дойде най-чистото положение за Славия. Николай Димитров се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, но в последния момент Недялков блокира удара му. В даденото от съдията продължение Виана удари и втора греда, но така или иначе ЦСКА-София запази победата.

Така „червените“ спряха серията си от две поредни загуби – от Локомотив (Пловдив) и Лудогорец, и се завърна на третото място в класирането. ЦСКА-София има 24 точки – колкото и тимът на Черно море. Новият наставник на Славия Владимир Иванов пък не успя да се поздрави с успешен дебют, след като пое отбора след оставката на Александър Тарханов и „белите“ регистрираха трета поредна загуба. Тимът от Овча Купел е 11-о място с 13 точки.