Рууни спаси „Ман Юнайтед“ в 94-та минута | Temaonline.bg

2
370
Temaonline
Temaonline

ВИСША ЛИГА Рууни спаiи „Ман Юнайтед“ в 94-та минута Възпитаниците на Жозе Моуриньо могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, след като изпуснаха куп положения в срещата 22 Януари 2017 00:31 0 принтирай | текст Гол на Уейн Рууни в 94-та минута донесе на Манчестър Юнайтед равенство 1:1 при гостуването на Стоук Сити в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.Попадението бе рекордно 250-то на капитана на „червените дяволи“ за тима, като по този начин той измести сър Боби Чарлтън от първото място във вечната голмайсторска листа на клуба. С гола си нападателят продължи и серията от мачове без загуба на Юнайтед, като те вече са 17. Възпитаниците на Жозе Моуриньо обаче могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, след като изпуснаха куп положения в срещата, докато „грънчарите“ завършиха срещата с 1 точен удар.Домакините поведоха в резултата в 19-та минута, когато Хуан Мата си вкара автогол, след като отклони центриране по земя на Ерик Питерс. Играчите на Юнайтед се втурнаха да търсят изравняване, но Мата, Златан Ибрахимович, Хенрих Мхитарян и Пол Погба направиха сериозни пропуски до края на полувремето.След почивката Маркъс Рашфорд също изпусна добър шанс, а Джеси Лингард удари греда. По всичко изглеждаше, че Стоук ще стигне до успеха, но в 94-та минута Рууни се разписа с перфектно изпълнение от свободен удар, за да донесе точката на своя тим. Този резултат обаче може да отдалечи Юнайтед от топ 4, като те се намират на 6-то място с 41 точки. Стоук заема 9-та позиция с 28 точки. Останалите резултати: Борнемут – Уотфорд 2:2Кристъл Палас – Евертън 0:1Мидълзбро – Уест Хем 1:3УБА – Съндърланд 2:0.