Бразилия нанесе първа загуба на Сърбия в Гран При - SportVox

Отборът на Бразилия нанесе първо поражение на Сърбия в Гран при, след като надделя с 3-0 (26-24; 25-17; 25-22) гейма в мач от група Д1, игран в Сендай, Япония.

Западната ни съседка започна много по-добре мача и в края на първата част имаше убедителна преднина от 23-19. „Селесао“ показа силния си дух и съумя да изравни за 23-23 след чудесна блокада на Аденисия. Моник донесе успеха на южноамериканките с атака по диагонала за 26-24.

Във втория гейм интрига нямаше (25-17), а в третата част Сърбия водеше с 16-12 при второто техническо прекъсване, но след това отново се стигна до обрат и чиста победа за Бразилия след 25-22.

Наталия Перейра реализира 16 точки за „златистите“, а Тандара Кайшета се отличи с 10. За сръбкините Ана Биелица заби 15, а с 11 приключи Бранкица Михайлович.

В другия сблъсък от групата домакинът Япония се наложи с 3-1 (25-19; 17-25; 25-18; 25-19) над Тайланд. Риза Шинабе закова 20 точки за победителките, Сарина Кога добави още 18. За...