"Лъвиците" на Световно след разгром над Белгия!!! - SportVox

Женският ни национален отбор по волейбол се класира за Световното първенство по волейбол в Япония! Момичетата на Иван Сеферинов постигнаха четвърта поредна победа на квалификацията в Ротердам, Холандия, след като отнесоха Белгия с 3-0 (25-17; 25-22; 25-19) гейма и по този начин си осигуриха визи за Мондиал 2018!

Нашите започнаха силно двубоя и поведоха с 8-4 при първата техническа пауза. Тази разлика се запази до второто прекъсване, а след него, водени от Ели Василева, „лъвиците“ отнесоха съперника си с 25-17.

Вторият гейм тръгна като първия – с преднина от 8-4 за България. След прекъсването „трикольорките“ вдигнаха аванса си на пет пункта за 10-5. Белгийките намалиха пасива си до 13-16, но след втората почивка момичетата на Иван Сеферинов дръпнаха с 21-16. В края фламандките намалиха до 21-23, но драми нямаше – 25-22 и 2-0 за „лъвиците“.

В третата част българките поведоха с 8-5, а след техническото стигнаха до 10-5 след грешки на съперника. До второто...