Челси мина лесно през беззъбия Евертън - SportVox

Шампионът Челси постигна втория си успех във Висшата лига, след като надигра Евертън с 2-0 на „Стамфорд Бридж“ в двубой от третия кръг.

В първия четвърт час домакините бяха доста активни и пробваха далечни изстрели чрез Давид Луис и Педро, но Пикфорд спаси ударите им.

В 27-ата минута Фабрегас комбинира с Мората, който му върна топката с глава и Сеск реализира от десетина метра с много елегантен диагонален удар по трева – 1-0.

Пет минути преди почивката Аспиликуета сложи топката на главата на Алваро Мората и испанският таран преодоля Пикфорд – 2-0.

През второто полувреме темпото на двубоя значително спадна. Домакините имаха две нелоши възможности, но Моузес стреля в ръцете на Пикфорд, а Педро не намери целта.

В 82-ата минута Уилямс от гостите отправи интересен удар от дъгата на пеналта, но кълбото мина над напречната греда на Куртоа.

След победата Челси има шест точки и се придвижи до петото място, а „карамелите“ са в средата на таблицата...