Истанбул Башакшехир като Лудогорец – пълен с чужденци! | SportVox

В четвъртък от 20:00 часа шампионът Лудогорец започва своята кампания в групите на Лига Европа. Първият съперник на „орлите“ е турският Истанбул Башакшехир.

В последните години „Оранжевите“излязоха от сянката на трите големи гранда на Истанбул – Бешикташ, Фенербахче и Галатасарай, като през миналия сезон завършиха на второ място, оставайки само зад „черните орли“.

Това донесе участие на тима на Абдула Авджъ в квалификациите на Шампионската лига. Класата на Истанбул пролича още в първия мач – равенство 3-3 като гост на Брюж, постигнато след 0-2 на почивката. На реванша турците биха с 2-0 и стигнаха до плейофите. Там отборът загуби у дома от Севиля с 1-2, а на „Рамон Санчес Писхуан“ двубоят приключи при 2-2. Интересното е, че Башакшехир бе на сантиметри от влизане в групите на Шампионската лига, но удар от фаул на Емре в добавеното време попадна в страничната греда.

Най-общото между турския вицешампион и Лудогорец е, че и двата отбора разчитат на много...