Дубъл на Калинич донесе трета победа на Милан | SportVox

Отборът на Милан постигна трета победа от началото на сезона в Серия А, след като се наложи с 2-1 у дома над Удинезе в двубой от четвъртия кръг.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме. Никола Калинич намери Давиде Калабрия вдясно, а защитникът подаде остро отново към хърватина, който вкара от седем метра – 1-0.

В 28-ата минута грешка в защитата на Милан позволи на Лазаня да изравни след мощна тупалка от границата на пеналта.

След 180 секунди „росонерите“ върнаха преднината си. Франк Кеси отклони кълбото с глава след корнер и Калинич успя да се разпише от легнало положение, бутайки топката с крак в мрежата.

В 60-ата минута Фофана можеше да изравни, но този път Донарума отрази силния му изстрел. Последваха пропуски на Кеси и Чалханоглу.

В 82-ата минута Кеси се отчете с чудесен пас към Калинич, който отбеляза, но след помощ от видеоасистента голът бе отменен.

След успеха Милан е четвърти с девет точки, Удинезе е 15-и с...