Радванска с успешен старт в Пекин | SportVox

Агниешка Радванска започна с двусетова победа със 7-5; 6-3 над Карина Витхьофт защитата на титлата си на турнира China Open в Пекин.

Полякината поведе с 4-2 в началото, но малко след това германката изравни на 4-4. В 12-ия гейм Ага проби на нула и затвори сета със 7-5.

На старта на втората част Радванска дръпна с 2-0, но отново се стигна до равенство. В седмия гейм поставената под номер 11 спаси три брейкбола, след което взе последните две гейма в мача за 6-3.

В следващия кръг полякинята ще срещне Шуей Джън от Китай, която срази Юлия Путинцева с 6-4; 6-4.

С победа започна и номер 4 в схемата Каролина Плишкова. Чехкинята надделя с 6-3; 6-4 над испанката Карла Суарес Наваро.

За втори кръг се класира и номер 5 Каролин Вожняцки. Датчанката надигра представителката на домакините Уан с 6-1; 6-7(4); 6-1.