Успешен старт за Марица в Шампионската лига | SportVox

О

тборът на Марица стартира с победа в квалификациите на Шампионската лига. В първи мач от втория кръг българският първенец победи като домакин ЛП Сало с 3-1 (25-18; 25-20; 23-25; 25-21) гейма.

Гостенките започнаха по-добре двубоя и успяха да поведат с 5-2, но плодивчани бързо изравниха за 6-6. След техническото финландките отново дръпнаха с добра преднина след 12-8. Домакините обърнаха резултата за 15-14 след атаки на Нася Димитрова и Таня Петкова. С блок на Петкова Марица излезе напред с 18-16 и последва таймаут за Сало. До края Каменова, Петкова и Симона Димитрова бяха чудесни в нападение за 25-18.

Втората част започна равностойно, но след техническото авансът на гостенките стана три точки – 10-7, което накара Иван Петков да иска почивка. Българките намалиха пасива си и след втората пауза дори поведоха в резултата. Последва игра точка за точка, преди Петкова и Нася Димитрова да донесат предимство от 23-20 за пловдивчанки. Марица затвори гейма с...