Марица с нова загуба в Шампионската лига - SportVox

Марица (Пловдив) отново не успя да запише първата българска победа в груповата фаза на женската Шампионска лига. Те отстъпиха като гости пред младия отбор на Визура (Рума) с 0:3 (23:25, 19:25, 14:25) в среща от петия кръг в Група С, продължила 83 минути пред около 1000 зрители. Сред тях имаше и немалко привърженици на Жълто-сините, пристигнали специално от България да ги подкрепят в този двубой.

Между двете технически прекъсвания на първия гейм Визура успя да натрупа четири точки аванс, който Марица съумя да заличи при 15:15. Така епилогът на тази част стана доста оспорван, но българският тим така и не успя да излезе напред, загубвайки гейма с минимална разлика – 23:25.

Амплитудите във втората част бяха още по-големи. Капитанката Радосвета Тенева се включи много добре, но като цяло нападението на Марица не бе на висота. Жълто-сините поведоха с две точки на първото техническо прекъсване, но след това допуснаха изоставане с цели шест – 11:17. От линията за изпълнение...