Temaonline
Temaonline

РУСИЯ 2018
Хърватия направи сериозна заявка за лидер в групата
„Шахматистите“ оглавят класирането в група D, след като по-рано през деня Аржентина допусна неочаквана грешка

17 Юни 2018 00:05
0

принтирай

|

текст

С много ефективна, макар и не толкова атрактивна игра Хърватия стигна до заслужена победа с 2:0 над Нигерия в първия си мач на Световната купа.

„Шахматистите“ използваха максимално рационално силните си оръжия и с по един гол във всяко от полувремената, взеха три точки. Те им позволиха да оглавят класирането в група D, след като по-рано през деня Аржентина допусна неочаквана грешка.

В 32-ата минута Етебо си отбеляза автогол, а победата на Хърватия подпечата Лука Модрич в 72-ата минута. Капитанът на Хърватия се разписа от дузпа. Ударът от 11-те метра беше пети в четирите мача за деня, след като във всеки един от тях имаше дузпа.

Етебо си вкарва автогол и 1:0 за Хърватия
–––––

Дузпата срещу Манджукич
––––––

И голът на Модрич
–––––

За пръв път от 24 юни 1998 г. в един ден от програмата на световно първенство има толкова много отсъдени дузпи. Тогава по време на световното във Франция имаше шест наказателни удара в един ден – три в двубоя Южна Африка – Саудитска Арабия (2:2), две на Франция – Дания (2:1) и една на Испания – България (6:1).

Pints flying in Zagreb : @PavaoBlazer] #CRO #NGA pic.twitter.com/vNR6l1J44p