Русия изхвърли Испания от Мондиал 2018 :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
197

Домакинът Русия поднесе най-голямата изненада от началото на Мондиал 2018! „Сборная“ отстрани Испания след продължения и 4:3 при последвалите наказателни удари. Редовното време завърши при резултат 1:1.

Така тимът на Станислав Черчесов продължава към четвъртфиналите, където ще се изправи срещу победителя от двубоя Хърватия – Дания.

„Ла Фурия“ взе инициативата още от самото начало и притисна домакините в тяхната половина. Тимът на Фернандо Йеро поведе в 11-ата минута, когато Асенсио центрира от пряк свободен удар, а на далечната греда Сергей Игнашевич повали Серхио Рамос. Докато се бореше с капитана на „Реал“ Мадрид обаче, руският бранител отклони топката с пета и тя попадна в мрежата зад Акинфеев.

В 36-ата минута Русия бе близо до изравняване. Дзюба свали с глава към Головин, който стреля фалцово покрай вратата. След тази пропусната възможност „Сборная“ тръгна по-смело напред. Стигна се до 40-ата минута, в която при центриране от ъглов удар Пике игра с ръка в наказателното поле и за домакините бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Артьом Дзюба и хладнокръвно преодоля Де Хеа – 1:1.

Малко преди почивката Диего Коста се озова сам срещу Акинфеев, но реши да търси съотборник и в крайна сметка провали обещаващата атака.

Испанците наложиха натиск през втората част, като в 59-ата минута Иско направи хубав пробив по лявото крило преди центрирането му към Коста да бъде блокирано. Осем минути по-късно Давид Силва отстъпи мястото си на Андрес Иниеста. „Ла Фурия“ обаче продължи с неуспешните опити да пробие компактната руска защита.

В 85-ата минута Иниеста отправи силен удар към долния ляв ъгъл, но Акинфеев го изби, както и добавката на Яго Аспас. До края на редовното време не се случи нищо интересно и за пръв път на Мондиал 2018 станахме свидетели на продължения.

Испанците продължиха да си разменят пасове, а положения пред Акинфеев липсваха. В 97-ата минута видяхме историческа първа четвърта смяна на световно първенство – Ерохин влезе на мястото на Кузяев. Три минути по-късно Асенсио стреля… право в ръцете на Акинфеев. Впоследствие Йеро хвърли още един нападател в битката – Родриго смени Асенсио.

В 109-ата минута именно Родриго проби отдясно и отправи удар, Акинфеев спаси, а Карвахал не успя при добавката. Това всъщност бе най-чистото голово положение за „Ла Фурия Роха“ в мача.

Русия удържа и изходът от сблъсъка се реши с дузпи. При тях Коке и Яго Аспас не отбелязаха и Испания се сбогува със световното първенство.