Серина Уилямс продължава към 1/4-финалите на US Open

1
178

Серина Уилямс се класира на четвъртфиналите на откритото първенство по тенис на САЩ, след като победи с 6:0, 4:6, 6:3 естонката Кая Канепи. Там американката ще срещне чехкинята Каролина Плишкова.

Уилямс, поставена под номер 17 в женската схема, мина с лекота през първия сет, в който записа три пробива и загуби само шест разигравания. Канепи обаче спечели пробив още на старта на втория сет, подплати го с втори за 5:2 и изравни резултата след третия опит да затвори частта. В третия сет Уилямс проби подаването на естонката за 2:0 и не загуби разиграване в сервис-гейма си за мача.

По-рано през деня Каролина Плишкова, поставена под номер 8 на турнира, победи с 6:4, 6:4 Ашли Барти от Австралия за час и 26 минути.

„Беше трудно, макар че резултатът сочи друго. Просто съм доволна, че продължих. Нямах много възможности за пробив, защото тя игра добре. Нямах време и шанс да бъда по-агресивна“, каза Плишкова.