Сърцати „Лъвове“ спечелиха срещу Словения :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
161

България стартира участието си в Лигата на нациите с победа над Словения с 2:1. Възпитаниците на Петър Хубчев се бориха и с 2 дебютни гола на Божидар Краев грабнаха победата срещу словенците.

„Лъвовете“ поведоха още в третата минута. Десподов овладя и подаде към Краев през краката на словенски халв. Краев пое паса и отправи удар от около 25 метра, който влезе в долния ляв ъгъл на Белец.

Словенците оказаха натиск след гола, но към 15-ата минута играта се изравни, а опасни положения в този период пред двете врати нямаше.

Домакините се опитваха да застрашат българската врата с далечни удари, но нито един от тях не беше близо до целта.

След половин час игра положенията все още липсваха. Битката се водеше в средата на терена, а топки до атакуващите футболисти и на двата отбора не стигаха. Възпитаниците на Петър Хубчев се бранеха успешно и не оставяха лесен път към българската врата.

В 40-ата минута Словения, изненадващо с оглед на действията на терена, изравни резултата. Центриране отдясно попадна в българското наказателно поле, където група от словенски футболисти се беше струпала. Зайц скочи най-високо и засече подаването и заби топката с глава неспасяемо в мрежата на Пламен Илиев.

До почивката нови възможности и за двата отбора нямаше.

Първото по-опасно положение бе пред българската врата. В 53-ата минута Куртич напредна по левия фланг на  словенската атака и стреля фалцово към далечния ъгъл на Пламен Илиев, а вратарят ни направи ефекто първо  свое спасяване в мача.

България поведе в резултата в 59-ата минута. След успешна контраатака и добър извеждащ пас от Ивелин Попов, Краев остана очи в очи със словенския вратар. Белец първи стигна до топката, но я отби във крака на Краев и младият играч на  Мидтиланд се оказа пред празна врата и не беше проблем да даде аванс на „лъвовете. 2:1 за България.

Словенците се опитаха да наложат натиск и в 65-ата минута Шпорар от легнало положение засече центриране, но топката беше уловена от българския вратар.

В 68-ата минута след поредна контраатака организирана от футболистите ни, Симеон Славчев опита удар, който мина на около метър от напречната греда на словенската врата.

Четвърт час преди края Словения имаше възможност да изравни, но ударът с глава на централния нападател на домакините беше отразен с вещина от Илиев.

Футболистите на треньора Кавчич продължиха да натискат своя съперник и се задържаха в полето на българите. Словенците стигнаха до положение за удар, който беше нанесен от Безяк, но Илиев улови без проблем.

Въпреки домакинския натиск лъвовете одържаха резултата непроменен и така Бълария дебютира в Лигата на нациите с победа.

Словения – България – 1:2

0:1 Божидар Краев 3

1:1 Миха Зайц 40′

1:2 Божидар Краев 59′

Стадион: „Стожице“, Любляна

Главен съдия: Давиде Маса, Италия

Словения: Вид Белеч, Боян Йокич, Нейц Скубиц, Аляз Струна, Миха Мевля, Кевин Кемпел (83-Амир Дервишевич), Рене Кърхин (66-Роман Безяк), Ясмин Куртич, Миха Зайц, Бенямин Върбич и Андраж Шпорар (73-Тим Матавж)

България: Пламен Илиев, Николай Бодуров, Иван Бандаловски, Васил Божиков (46-Ангел Лясков), Божидар Чорбаджийски, Ивелин Попов, Георги Костадинов, Симеон Славчев, Тодор Неделев (82-Тодор Неделев), Божидар Краев (72-Мартин Райнов), Кирил Десподов.