Бразилия спечели сблъсъка на титаните от СП :: Скандал - всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,...

Чаканият с огромен интерес мач от група "В" на световното първенство по волейбол между Бразилия и Франция оправда напълно високите изисквания на публиката в Русе и предложи истински спектакъл, спечелен в крайна сметка от "селесао" с 3:2 (25:20, 25:20, 21:25, 23:25, 15:12) гейма.

Двубоят започна със сериозен превес на бразилските, които напълно контролираха случващото се в "Монбат Арена" в първите две части на мача.

Постепенно обаче тимът на Лоран Тили намери ритъма в играта си и воден от посрещача Ървин Нгапет тръгна по пътя на обрата.

Французите измъкнаха сравнително лесно третия гейм с 25:21, а в четвъртия взеха солидна преднина от 8:3 точки на първото техническо прекъсване.

В този момент Бразилия се "събуди" и започна да топи голяма преднина на съперника си. Световните вицешампиони обаче се доближиха на точка от "петлите" чак при 23:24, което се оказа твърде късно, тъй като Франция затвори гейма със следващата си атака.