Григор отпадна на старта в Мадрид :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
166

Ново разочарование за най-добрия български тенисист Григор Димитров. Първата ни ракета отпадна още на старта на „Мастърс“ турнира в Мадрид, отстъпвайки с 0:2 сета (7:6 /8/), 7:6 /4/) на американския квалификант Тейлър Фриц.

Григор Димитров успя да пробие своя съперник в шестия гейм и поведе с 4:2. Родният тенисист обаче не съумя да затвърди предимството си, с което Фриц изравни резултата за 4:4. В крайна сметка българинът загуби първия сет с тайбрек след 8:10 точки.

В началото на втората част 57-ият в света Фриц имаше предимство от 3:0, но Димитров възстанови равенството при 4:4. Сетът отново беше решен с тайбрек, в който Фриц показа по-здрави нерви и се поздрави с успеха със 7:4 точки.

Във втория кръг американецът ще се изправи срещу поставения под №1 Новак Джокович.