„Лудогорец“ е шампион на България за осми път :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи,…

1
163

„Лудогорец“ стана шампион на България за осми пореден път! Футболният тим от Разград триумфира, след като победи у дома „Черно море“ с 4:1 в последния кръг на Първа професионална лига.

Интригата в първенството беше жива до края, тъй като „Лудогорец“ изпреварваше ЦСКА само с точка. С категоричната си победа обаче „орлите“ не оставиха съмнение, че ще вдигнат отново трофея. „Червените“ победиха „Ботев“ Пловдив с 1:0 в същото време и запазиха баланса в точките.

Резултатът пред пълните трибуни в Разград откри Димо Бакалов в 10-ата минута, въпреки слабото начало за домакините. Попадението беше по-скоро плод на късмета.

В 23-ата минута обаче стадионът се смълча. Жоржиньо от „Черно море“ изравни резултата след центриране отдясно.

Новите-стари шампиони успяха да излязат напред в резултата отново преди почивката. В 32-рата минута Якуб Шверчок не пропусна от близко разстояние. В самия край на първата част пък вратарят Пламен Илиев показа впечатляващ рефлекс и „Лудогорец“ се оттегли при резултат 2:1.

Нови две попадения паднаха през втората част. В 58-ата минута полякът вкара още един гол, а в 70-ата минута той оформи своя хеттрик.