Волфсбург лети към осминафинал - SportVox

Немският шампион постигна безапелационен успех срещу аутсайдера Бешикташ в Турция

Волфсбург се наложи с 3:0 при гостуването си на Бешикташ в Турция и вече има три точки преднна на второто място в групата пред ЦСКА М. „Вълците“ са след Юнайтед и имат седем точки, докато „армейците“ са трети с 4.

През цялото времетраене на срещата гостите от Германия успяха да убедят всеки зрител по трибуните, че са по-класният отбор и напълно логично от самото начало започнаха да налагат натиск върху отбраната на Бешикташ. Мисимович пробва мерника си в ранните минути, но не улучи вратата, като примера му последва и Мартинс. Все пак, Мисимович откри резултата с великолепен двайсетметров изстрел в 14-ата минута, не оставяйки никакъв шанс за Хакан Аркан. Скованите действия на домакините не им позволиха да се доближат опасно до вратата на Диего Беналио и полувремето завърши с минималната преднина за Волфсбург.

През втората част играчите на Бешикташ застрашиха по-сериозно мрежата...