Марсилия изпусна Милан на "Сан Сиро", Реал с пестелив успех срещу Цюрих - SportVox

Играчите на Милан се радват на гола във вратата на Марсилия. Снимка: Тони Джентиле/Ройтерс

Отборите на Милан и Марсилия завършиха наравно 1:1 в среща от петия кръг на „Група C“ на Шампионската лига. „Росонерите“ поведоха в резултата след гол на Бориело в десетата минута, пет по-късно Лучо изравни. Французите удариха и две греди, така че трябва да съжаляват повече за това равенство.

Италианците започнаха отлично срещата, още в шестата минута Дзамброта бе изведен от Пирло сам срещу Манданда, но стреля във френския страж. В десетата минута обаче Марко Бориело нямаше как да бъде спрян и откри резултата. Нападателят премина през Хайнце като „влак малка гара“ и с удар под плонжа на Манданда даде аванс на „росонерите“. Само пет минути по-късно обаче марсилци върнаха равенството в мача. Мамада Нианг проби по лявото крило, преодоля лесно Одо и опита центриране, Дида изби лошо и кълбото попадна в Лучо, който от десет метра нямаше проблем да реализира. Само след няколко...