ЦСКА с втора поредна загуба в Шампионската лига - SportVox

Тимът на ЦСКА записа втора поредна загуба в Индезит Шампионска лига, след като в среща от Група B загуби като гост на Тур с 0-3 (23; 18; 16). Така „армейците“ ще трябва да гонят победа в последната си среща, ако искат да се класират за следващата фаза на турнира.

„Червените“ започнаха силно мача и дори успяха в първите минути да поведат с 3-1. В последствие обаче французите подобриха играта си и до първия технически таймаут обърнаха резултата в своя полза – 8-6. След почивката шампионът на Франция продължи със силните игри и увеличи аванса си до пет точки – 11-6. При 13-7 за Тур Сашо Попов взе и първото си прекъсване в мача. Последваха няколко добри атаки на „армейците“, а след страхотна блокара на Тодоров разликата падна до три точки – 11-14. До второто техническо обаче французите отново увеличиха аванса си на пет. След добра серия от сервиси на Ивайло Стефанов ЦСКА скъси дистанцията до два пункта – 14-16. В следващите минути домакините спасиха няколко невероятни топки и...