Каляри с лесен успех срещу Бари, нулево реми за Катания и Аталанта - SportVox

Съставът на Каляри продължава с доброто си представяне в „Серия А“, след като в среща от 24 кръг надигра с 3-1 отбора на Бари на своя „Сант Елия“.

Сардинците откриха резултата още в 13-ата минута, след като голмайсторът на тима Алесандро Матри сложи топката на главата на Даниеле Конти, който не сгреши – 1-0. След половин час игра резултатът бе удвоен на 2-0, след като Нене изпълни по-перфектен начин пряк свободен удар и не остави шансове на стража на гостите. В 52-ата минута Салваторе Масиело върна интригата в мача, намалявайки пасива на гостите. Само минутка обаче продължи надеждата на гостите за нещо повече в тази среща, след като Андреа Косу с помощта на Гаци върна предимството на Каляри от два гола. До края на срещата не се стигна до нови голове и по този начин домакините се поздравиха с трите точки.

С този успех момчетата на Масимилиано Алегри се изкачиха на осмо място в класирането с актив от 35 точки. Бари е на десета позиция с три по-малко.