България на финал на световното по футзал - среща Бразилия

Отборът на ФЗК Левски, който представя България на Шестия Световен Шампионат по футзал на КСИТ, който се провежда в София под името БРСФ – 1 България се класира за финала на турнира, съобщава fsclevskisw.com. На полуфинала днес нашите се наложиха с 4:2 над датския D.A.I. и ще спорят за титлата с бразилския SESI Бразилия, който се победи със 7:1 австрийския ASKÖ. Автори на попаденията за "сините" станаха Костадин Пилитов, Станислав Василев, Николай Михов и Пламен Благоев.

БРСФ – 1 България започна в състав Любомир Тодоров, Пламен Благоев, Даниел Несторов, Николай Драгиев и Костадин Пилитов. Срещата стартира отлично за българите и още в първата минута те поведоха с 1:0, след като Пилитов засече в мрежата подаване от корнер. Датчаните реагираха бързо и принудиха на два пъти игралия отлично в цялата среща Любо Тодоров да се намесва. Все пак в 4-ата минута натискът на гостите даде резултат и те успяха да изравнят. В следващите минути отново датският тим бе по-активният отбор,...