Винъс Уилямс срещу Полона Херцог е финалът при дамите в Акапулко - SportVox

Полона Херцог

Винъс Уилямс успя да се класира за финала на турнира в Акапулко с награден фонд 220 000 долара, след като се наложи доста трудно румънката Едина Галовиц с 6-4; 2-6; 6-2 за два часа и 17 минути игра. Интересното в мача беше, че тази, която направи пробив вземаше съответния сет.

По този начин номер 5 в света ще защитава титлата си от миналата година. За Винъс това е 67-и финал в нейната кариера, като тя има 41 победи и 25 загуби.

В спор за трофея американката ще се изправи срещу осмата поставена Полона Херцог, която се справи с номер 5 Карла Суарес Наваро с 6-3; 7-5. Словенката взе първата част, след като се възползва от единия от брейкболовете си и направи единствения пробив в сета, печелейки го с 6-3. Във втората част Наваро поведе с 5-3 и изглеждаше, че ще имаме трети сет, но Херцог направи страхотен обрат и записа четири поредни гейма в своя актив, с което затвори мача със 7-5 след час и 42 минути. За 60-ата в света това ще бъде първи финал в...