Рилецо хвърли бомбата! Би шута на Лукойл - SportVox

снимка: BulgarianBasket

Съставът на Рилски спортист хвърли бомбата в Купата на България, след като успя да елеминира шампиона Лукойл-Академик още в четвъртфиналната фаза на турнира. Рилецо спечели двубоя с 82-80.

През първата част момчетата на Александър Тодоров имаха надмощие и показаха страхотна игра. Много силни изяви имаха Симеон Найденов и Роб Престън благодарение на които самоковлии взеха тази четвърт с 25-19. През втората четвърт разликата не успя да бъде намалена от „студентите“, дори напротив, преднината на Рилски спортист в края на първото полувреме достигна девет точки – 42-33.

В третата част Рилецо продължи да трупа все по-голям аванс и успя да направи 13 точки разлика, след като повече преди последните десет минути с 63-50. През последната четвърт шампионите се хвърлиха да спасяват мача и две минути преди края на срещата успяха да поведат за първи път в мача със 75-74. Минута и 13 секунди преди последната сирена резултатът бе равен 78-78. Уили...