Дрезднер с домакински триумф в "Чалъндж къп" - SportVox

Волейболистките на Дрезднер спечелиха финалната четворка “Чалъндж къп“, след като биха в спор за титлата тима на Астерикс с 3-1 (26-24; 25-16; 15-25; 25-16) гейма.

Германките, които бяха домакини на Файнъл фор-а направиха много силен мач и под бурните овации на своите фенове се поздравиха с победата. Страхотен двубой, както на полуфиналите, записа Сашка Хипе, която наниза 20 точки, Теша Хари добави още 11, а Грит Мюлер се отчете с 10. За белгийките Фрея Албрехт бе най-резултатна с 14 точки.

В спора за бронза момичетата на Галатасарай надделяха по-категоричен начин над тима на Импел Гвардия Вроцлав с 3-0 (25-17; 26-24; 25-13) гейма. Сръбкинята Ивана Джерисило отново бе най-добра за туркините, реализирайки цели 18 точки, докато за полякините също с толкова се отличи Моника Ципирук.

снимка: cev.lu