Испания световен шампион! - Фактор НюзИспания световен шампион!

След Европа "Ла Фурия" покори и света. На финала Испания победи Холандия с 1:0 в края на второто продължение на мача

Испания спечели Световното първенство по футбол в ЮАР, след като победи Холандия с 1:0. Срещата се игра на стадион “Сокър Сити” в Йоханесбург.

Холандия и Испания изиграха един интересен и атрактивен мач изпълнен с красиви положения и пред двете врати. Голът падна едва в края на второто продължение. Блестящите прояви на двамата вратари не позволиха резултата да бъде открит през редовното време. Като цяло мача беше доста нервен.

Още в 5-та минута Серхио Рамос пропусна първото сериозно положение за Испания. 6 минути по-късно, отново той не можа да открие резултата. В 18-та минута пък снайдер пропусна за Холандия. Последва игра с повече едноборства в центъра на терена. Последваха пропуски на Матайсен в 37-та минута и Ариен Робен в самия край на полувремето.

През втората част играта не се промени много. Отново Робен пропусна няколко изгодни...