Бразилия на полуфинал след измъчено 3:2 срещу Сърбия - SportVox

Отборът на Бразилия стана вторият сигурен полуфиналист във финалите на 21-вото издание на Световната лига по волейбол. Рано тази сутрин, в повторение на мача за титлата от миналата година, „селесао“ надделяха трудно над състава на Сърбия с 3:2 (21:25; 25:22; 18:25; 25:20; 16:14). Двубоят отново се игра в зала „Орфео Супердомо“, този път пред близо 6500 зрители.

Първата част започна изключително равностойно и резултатът се движеше точка за точка. Все пак западните ни съседи съумяха да натрупат известна преднина още преди второто техническо прекъсване. Това им даде сили и в решителните мигове на гейма, те бяха по-концентрираният тим на полето. Сърбите разчитаха в нападение на невероятния Саша Старович, през когото минаваха повечето атаки. Въпреки опитите на Бернардо Резенде да разстрои играта на „плавите“, те напълно заслужено триумфираха в гейма, повеждайки с 1:0.

Треньорът на „кариоките“ реагира мигновено и след почивката пусна в игра Жиба и Шидао. Това веднага...