Нещастно поражение за България в Полша - SportVox

Отборът на България записанещастна загуба със 71-75 при гостуването си на Полша в Катовице в мач от квалификациите за Евробаскет 2011. Така нашите „трикольорите“ вече имат актив от девет точки и остават на четвърто място в групата, докато поляците вече са с 11 и временно са на първа позиция.

Срещата започна с четири поредни точки на Ники Върбанов, което даде аванс на нашите от 4-0. Постепенно домакините се поокопитиха и след силна игра на Лампе и Гортат успяха да поведат с 10-7. Това накара Росен Барчовски да поиска таймаут. След него „лъвовете“ направиха силна серия с тройка на Калоеуй и два коша на Чавдар Костов за равенството 16-16. Все пак края на първата четвърт дойде след кош на Бериша и 18-16 в полза на Полша.

Втората част тръгна добре за момчетата на Игор Гришчук, след като те успяха да натрупат аванс от седем пункта – 25-18 и принудиха наставника на България да вземе почивка. След нея Кошарек също направи една силна минута, в която записа четири точки и...