Италия обърна Естония за 180 секунди, С.Ирландия изненада Словения в Група C - SportVox

Отборът на Италия започна с победа квалификациите за Евро 2012, след като в среща от Група C успя да обърне Естония до 2-1 след попадения във втората част на мача. Така новият наставник на „сините“ Чезаре Прандели записа три точки при официалния дебют начело на своя тим.

Домакините успяха да поведат в резултата в 31-ата минута, след като бомбен шут на Василиев от свободен удар бе лошо избит от Салваторе Сиригу и притичалият Сергей Зеньов вкара кълбото в мрежата на италианците.

След почивката, само в рамките на три минути, „адзурите“ направиха пълен обрат. Интересното е, че и двете попадения дойдоха след центрирания от корнер на Андреа Пирло. Първо в 60-ата минута халфът на Милан намери Касано, който след изстрел с глава матира стража на естонците. След три минути пък Леонардо Бонучи също след удар с глава донесе обрата за Италия.

Изненадата в Група C дойде от Марибор, където участникът на Мондиал 2010 Словения загуби с 0-1 от състава на Северна Ирландия....