Лацио измъкна точка от Милан, Ибра с първи гол в Серия А - SportVox

Отборите на Лацио и Милан завършиха наравно 1-1 в дербито на четвъртия кръг на италианската Серия А.

След нулева първа част гостите от Милано успяха да открият резултата в 66-ата минута, в която Зеедорф с перфектен пас изведе Златан Ибрахимович зад защитата на римляните и шведът не сгреши – 1:0. Това бе и първо попадение за нападателя с екипа на „росонерите“ в Серия А. „Орлите“, обаче, успяха да стигнат до едната точка, след като в 81-ата минута Ернанеш се подигра с трима бранители на Милан и пусна тънък пас към Флокари, който с мощен шут изравни, оформяйки крайното 1-1.

Шампионът Интер пък записа трети пореден успех, след като смаза с 4-0 като домакин отбора на Бари. Диего Милито изведе европейските първенци напред в резултата в 27-ата минута, а с две попадения на Самуел Ето’ О разликата стана класическа. Крайното 4-0 пък бе оформен след нов гол на Милито.