Четирима испаноговорящи на 1/2 финалите в Букурещ - SportVox

Хегемонията на аржентинци и испанци на клей настилка продължава с пълна сила, след като до 1/2 финалите в Букурещ стигнаха само испаноговорящи тенисисти. Все пак към изненадите можем да причислим отпадането на номер 3 в схемата Потито Стараче от Италия.

Миналогодишният шампион в Румъния Алберт Монтанес вече е само на 2 победи от защитата на трофея си. Поставеният под номер 1 испанец успя да надхитри номер 8 в схемата Жереми Шарди. Французинът изостана с 3-6, но във втората част показа най-доброто на което е способен и загуби само един гейм. В крайна сметка Монтанес затвърди предимството си и спечели отново с 6-3.

Следващият му съперник ще бъде Хуан Игнасио Чела. Единственият аржентинец в схемата нямаше особени трудности срещу представителят на Маншафта – Бьорн Фау. Поставеният под номер 4 даде само 6 гейма на опонента си и записа резултат от 6-3; 6-3.

В другата половина на схемата ще станем свидетели на изцяло испански сблъсък. Марсел Гранойерс победи втори...