Аякс измъкна точка от Милан - SportVox

снимка: AP Photo/Bas Czerwinski

Съставите на Аякс и Милан завършиха наравно 1-1 в мач от груповата фаза на Шампионската лига, игран на „Амстердам Арена“. Домакините поведоха с попадение на Ел Хамдауи, но Ибрахимович оформи крайния резултат още преди почивката.

Първият отбор, който бе близо до гола бе този от Милано, но Робиньо не успя да преодолее Маартен Стекеленбург от малък ъгъл, след като холандският страж изби кълбото в 15-ата минута. Осем по-късно Суарес се подигра с Неста, минавайки го с удар между краката на бившия италиански национал, след което подаде към Ел Хамдауи и нападателят не сбърка – 1:1. В 30-ата минута отново Робиньо се отчете с уникален пропуск, след като очи в очи със Стекеленбург стреля встрани от вратата. Все пак, обаче, гостите се добраха до изравняването в 37-ата минута. Зеедорф бе намерен зад защитата на холандците и подаде към Ибрахимович и шведът не сгреши – 1:1.

След почивката двубоят не бе толкова атрактивен и домакините леко...