Сърбия близо до полуфинал след 3:1 над Аржентина - SportVox

Отборът на Сърбия надделя с 3-1 гейма над тима на Аржентина в първия мач от Група P на четвъртфиналната фаза на Световното първенство в Италия.

„Плавите“ започнаха силно мача и взеха по категоричен начин първия гейм с 25-15. Във втората част „гаучосите“ показаха, че могат и да вземат нещо от тази среща, след като надиграха съперника си с 25-21. В следващите два гейма, обаче, сърбите показаха, че са по-класния отбор и записа успех в мача след 25-22 и 25-18.

Най-резултатен за тима на Игор Колакович беше ветеранът Иван Милкович, който наниза цели 20 точки. Никола Ковачевич пък успя да добави още 12.

За Аржентина Факундо Конте бе най-добър със своите 16 пункта, а Федерико Перейра записа 13, докато капитанът Родриго Кирога се отличи с 10.