Сензацията в Шанхай е факт - Надал се сгромоляса (видео)

Лидерът в световната ранглиста Рафаел Надал изненадващо отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. Испанецът загуби с 1:6, 6:3, 3:6 срещу 13-ия в схемата Юрген Мелцер (Австрия). Това бе четвърти мач между двамата тенисисти и първи успех за австрийския тенисист. Така 29-годишният Мелцер ще се изправи в следващата фаза срещу победителя от двубоя между Миша Зверев и Хуан Монако.

Първият сет бе кошмарен за Надал, като той допусна два прибива и неочаквано бързо изостана в резултата. Във втората част шампионът от тазгодишните "Ролан Гарос", "Уимбълдън" и US Open сякаш намери ритъма на играта си и успя да пробие сервиса на съперника си за 4:2. Този пробив се оказа достатъчен Надал да изравни сетовете - 1:1. Въпреки лекия спад в играта и увеличения брой на непредизвиканите грешки Мелцер бе по-стабилен в решаващата част на двубоя. Сервисът на 24-годишния испанец се пропука за 2:4, след което Рафа трябваше да спасява няколко мачбола в осмия гейм. Световният номер...