ПСВ вкара десет на Фейенорд! Ники Михайлов и Твенте с драматичен обрат - SportVox

Отборът на ПСВ Айндховен постигна исторически успех с 10-0(!) срещу състава на Фейенорд в дербито на десетия кръг на холандската Ередивизие. Българският национал Станислав Манолев все още е контузен и остана извън групата на тима си.

До почивката гостите останаха с човек по-малко, след като Кевин Леердам бе изгонен за втори жълт картон в 34-ата минута. До този момент резултатът пък бе само 1-0 за „филипсите“ след гол на Джонатан Рейс в 24-ата минута. В 39-ата минута пък Мартинс си вкара автогол за 2-0. Така завърши и първата част. След почивката зрителите видяха нещо, което едва ли скоро ще могат да зърнат. ПСВ вкара цели осем попадения във вратата на нещастния Роб Ван Дайк. Рейс оформи своя хеттрик, след като се разписа още два пъти. По два гола добавиха и Балаш Джуджак и Джърмейн Ленс, а по един отбелязаха Енгелаар и Тойвонен. Така айндховенци запазиха първото си място в Холандия с актив от 24 точки.

Шампионът Твенте пък взе много труден успех с 3-2 като домакин...