Пепе спаси Юве от поражение срещу "Ла Виола" - SportVox

снимка: REUTERS/Giorgio Perrottino

Отборите на Ювентус и Фиорентина завършиха наравно 1-1 в късния съботен мач от програмата на 14-ия кръг на италианската Серия А, играна на „Стадио Олимпико“ в Торино.

Гостите започнаха отлично двубоя, след като още в четвъртата минута защитникът Марко Мота си отбеляза автогол и по този начин даде преднина на „Ла Виола“.

Осем минути преди края резервата Симоне Пепе успя да спаси „бианконерите“ от поражение, след като изравни резултата с красиво попадение, дошло след изстрел от пряк свободен удар.

Две минути преди края на мача пък резервата Фелипе от тима на „виолетовите“ получи директен червен картон и гостите доиграха срещата с 10 души, но това не се отрази на резултата.

Така след това реми Юве се изкачи на трето място с 24 точки, но има мач повече, докато Фиорентина остава 13-и с 16 пункта.