Осми пореден успех за ЦСКА в Суперлигата - SportVox

снимка: Десислава Марковска

Шампионът ЦСКА постигна своята осма поредна победа в Националната волейболна лига, след като успя да се наложи като домакин в зала „Васил Симов“ с 3-0 над Славия. В отделните геймове „армейците“ надделяха с 25-14; 25-22 и 25-15.

Гостите започнаха стабилно мача и до първата техническа пауза успяха да се задържат само на точка от силния си противник. Постепенно, обаче, разликата скочи и при втората техническа пауза вече беше шест пункта – 16-10. След това нямаше кой знае каква интрига и ЦСКА спечели с 25-14.

Вторият гейм, обаче, бе много по-интересен. „Белите“ тръгна летящо с 5-0, като след първата пауза дори увеличиха аванса си на цели седем точки – 12-5. До втората почивка, обаче, „армейците“ намалиха пасива си на 13-16. Почти до самия края Славия водеше в резултата, но в последните важни точки опитът на шампионите си каза думата и след 25-22 „червените“ взеха и тази част.

Третият гейм започна силно за домакините и те...