Зенит си върна на ЦСКА за загубата в България - SportVox

Съставът на Зенит си върна на ЦСКА за загубата в Самоков, след като победи „армейците“ с 3-0 (25-8; 25-19; 25-23) гейма като домакин в Казан. По този начин руснаците си осигуриха класирането в следващата фаза, след като вече имат десет точки. Българите пък останаха трети с актив от четири пункта и шансовете за продължаване напред в турнира изглеждат доста минимални.

Шампионите на Русия започнаха много силно двубоя и първото техническо прекъсване дойде при 8:2 за Зенит. Последва ас на Абросимов и блокада на Бол, което доведе нещата до 10:2. Така още тук Сашо Попов взе второто си прекъсване в първия гейм. То, обаче, не даде особен резултат и мощната игра на казанци продължи и второто техническа пауза дойде при 16:6 за руснаците. До края на първата част нашите успяха да запишат само две точки и в крайна сметка загубиха с 8-25.

В началото на втората част софиянци заиграха много по-добре в защита и логично при първата пауза водеха с 8:5. ЦСКА успя да задържи аванса си до...