ЦСКА загуби достойно на "Ещадио до Драгао" - SportVox

Отборът на ЦСКА завърши със загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир, след като падна с 1-3 при визитата си на гранда Порто. Отаменди изведе домакините напред през първата част, а Делев изравни секунди след началото на втората. Рубен Микаел все пак донесе успеха за момчетата на Андре Вияш-Бояш след гол в 54-ата минута, а в последните секунди Родригес оформи крайното 3-1.

Първата част на двубоя мина изцяло под диктовката на португалците, които, обаче, не оказаха масиран натиск върху своите гости, а просто очакваха търпеливо своите шансове за гол. Така дойде и първото попадение на „драконите“, след като в 23-ата минута при едно изпълнение на корнер футболистите на Милен Радуканов не успяха да изчистят топката. Тя се оказа в защитника и Николас Отаменди и аржентинецът с удар от 14 метра нацелия десния стълб на М’Боли, след което кълбото се озова в българската мрежа. В 28-ата минута пък грешка на Грило можеше да доведе до втори гол, но алжирският...