Автогол закла Арсенал на "DW Стейдиъм" - SportVox

снимка: Photo by Alex Livesey/Getty Images

Съставът на Арсенал пропусна да се възползва от снощната издънка на Юнайтед и тази вечер завърши наравно 2-2 като гост на слабака Уигън в двубой от 20-ия кръг на Премиършип.

Домакините започнаха отлично двубоя и в 17-ата минута Нийл Пропърт посочи бялата точка за нарушение на Кошелни срещу Шарл Н’Зобия. Зад кълбото застана Бен Уотсън, който не сгреши и даде преднина на Атлетик.

„Топчиите“, обаче, направиха пълен обрат още до паузата. Първо в 39-ата минута опасен шут на Никлас Бендтнер бе спасен от стража на Уигън, но Андрей Аршавин не сгреши при добавката. 60 секунди преди почивката пък Бендтнер този път бе по-точен и успя да даде аванс на лондончани.

След почивката момчетата на Роберто Мартинес се добраха до едната точка, след като девет минути преди края френският централен бранител Себастиен Скилачи си отбеляза автогол. 180 секунди преди изравнителния гол пък домакините бяха останали с човек по-малко след...