Интер и Палермо на четвъртфинал за Купата на Италия - SportVox

снимка: AP Photo/Antonio Calanni

Европейският шампион Интер продължава с успешната защита на трофея си за Купата на Италия, след като тази вечер се класира за четвъртфиналите на надпреварата след победа с 3:2 над Дженоа на „Джузепе Меаца“.

Срещата започна отлично за „нерадзурите“, след като още в 15-ата минута Самуел Ето’О откри резултата. В края на първата част пък камерунецът бе точен за втори път и по този начин даде комфортен аванс на домакините преди почивката.

В 54-ата минута Хюсеин Харджа върна надеждите на „грифоните“ след точен удар от бялата точка. Само пет минути по-късно, обаче, Макдоналд Марига отново върна аванса от две попадения на Интер. Крайният резултат пък оформи резервата Джузепе Скули в последните секунди на двубоя.

Отборът на Палермо също се класира за четвъртфиналите на турнира, след като днес се наложи много трудно с 1:0 над тима на Киево. За гостите от Верона десет минути игра българският атакуващ халф – Радослав Кирилов....