Без Стенли Вила продължава на осминафинал за FA Cup - SportVox

снимка: GLYN KIRK/AFP/Getty Images

Тимът на Астън Вила се класира за осминафиналите на FA Cup, след като постигна домакински успех с 3-1 срещу състава на Блекбърн. Българският национал Стилиян Петров остана на пейката за победителите.

Момчетата на Жерар Улие откриха резултата още в 11-ата минута, след като Кларк засече с глава центриране от корнер на Банън и даде преднина на своя тим. Осем по-късно Роувърс отговори на предизвикателството с попадение на Калинич. Мичел Салгадо подаде топката към хърватина, който даде най-доброто от себе си, за да намери мрежата на домакините.

В 35-ата минута френският ветеран Робер Пирес отбеляза първия си гол с екипа на Вила, след като се разписа с много техничен шут от пеналта на гостите. 180 секунди преди почивката Делфунесо получи топката в чиста позиция и без никакви проблеми реши всичко в този двубой.

След почивката головете липсваха, но се стигна до червен картон за домакините, след като в 62-ата минута младият...