Евертън изпусна Челси за FA Cup - SportVox

Отборите Евертън и Челси завършиха наравно 1-1 в среща от четвъртия кръг на FA Cup, играна на „Гудисън Парк“. Така двата отбора ще имат преиграване, което ще се състои на „Стамфорд Бридж“.

Домакините стигнаха до първото чисто положение гол в 26-ата минута, след като Саа изведе Родуел сам срещу Чех, но младият халф не успя да преодолее стража на гостите. Осем по-късно Сиймъс Коулмън също бе близо до попадението, но се отчете с пропуск. Секунди преди почивката Анелка можеше да даде преднина на лондончани, но сам очи в очи с Хауърд не успя да се разпише.

В първите десетина минути на втората част Луи Саа и Маруан Фелаини имаха чудесни шансове за гол, но първо изстрелът от малък ъгъл на французина бе избит от Рамиреш, а след това ударът с глава на белгиеца бе париран от Петер Чех. Така дойде 62-ата минута, в която Саа засече едно центриране от корнер и по този даде преднина на „карамелите“. В 75-ата минута резервата Саломон Калу изравни за Челси след самостоятелен рейд и...