Милан с класика над Самп, Парма отказа Интер от "скудетото" - SportVox

снимка: REUTERS/Alessandro Garofalo

Отборът на Милан се доближава все повече до титлата в Серия А, след като постигна класическа победа с 3-0 срещу Сампдория на „Сан Сиро“ в среща от 33-ия кръг кръг на „калчото“. Градският съперник на „росонерите“ – Интер, допусна сензационна загуба с 0-2 при визитата си на Парма и се прости с шансовете си за „скудетото“.

Момчетата на Масимилиано Алегри започнаха отлично срещата си срещу „дорианците“ и успяха да поведат в резултата в 20-ата минута. Холандският ветеран Кларънс Зеедорф се разписа с перфектно изпълнение от свободен удар. В 53-ата минута Масимо Волта игра с ръка в наказателното поле на „блучеркатите“ и реферът отсъди дузпа. Антонио Касано не сгреши от бялата точка и удвои преднината на „червено-черните“.  Крайното 3-0 бе оформено от Робиньо, който в 61-ата отбеляза отблизо след удар с глава.

На „Енио Тардини“ Парма направи важна крачка към оцеляването, след като надви шампиона Интер с 2-0. Себастиан Джовинко...